Rozdyskutowany Bond – Lokalnie w sprawie hejtu

To już trzecie spotkanie w temacie hejtu – temacie, który nie jest nam ani Wam obcy. Dlatego właśnie, zgodnie z założeniem projektu Rozdyskutowany Bond – dajemy Wam przestrzeń i możliwość realizacji projektów, które są dla Was, jarociniaków, ważne. WY to tym razem Waldemar Krzyżaniak z grupy Stop z lokalnym hejtem i nienawiścią oraz Błażej Ciesielski z RoweLOVE, którzy zorganizują oraz poprowadzą dyskusję.

Poprzednimi razy gościliśmy prof. UAM Jacka Pyżalskiego, uznawanego za najlepszego z ekspertów w kwestii hejtu i agresji online. Tym razem będziemy dyskutować lokalnie z goścmi, którzy mają kontakt zawodowy z tym problemem, a będą to:
– Waldemar Krzyżaniak – twórca akcji Stop z lokalnym hejtem i nienawiścią
– Jacek Zawodny – dyrektor szkoły podstawowej w Koźminie Wlkp.
– Roma Konieczna – nauczycielka
– Joanna Wasielewska – szefowa kuratorów przy Sądzie Rejonowym w Jarocinie
– Karina Migalska-Cepa – z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie
– Kamil Bachorz – dziennikarz, który podzieli się z nami swoim doświadczeniem z hejtem, który go dotknął
– Elżbieta Chlebowska – pedagog.

Podczas spotkania zostaną poruszone nastepujące zagadnienia:
1. Podsumowanie wykładów prof. Jacka Pyżalskiego
2. Dyskusja na temat hejtu wśrod dorosłych i młodzieży szkolnej
3. Plan lokalnej walki z tym problemem
4. Znalezienie rozwiązań oraz opracowanie wspólnych projektów i akcji (WSZYSCY RAZEM W TEMACIE HEJTU – tj. gmina, powiat, sąd, policja, placówki oświatowe i inne jednostki, które wyrażą chęć zaangażowania się w projekt)
5. Stworzenie lokalnej profilaktyki w temacie hejtu.

Dołączajcie do wydarzenia i widzimy się 27 maja o 18:30 w Kamienicy Kultury! A dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się fizycznie – jak zawsze dostępna będzie transmisja online na naszym Facebooku, gdzie zachęcamy do przyłączenia się do dyskusji w komentarzach: Lokalnie w sprawie hejtu