Targowisko różności

20 czerwca od 12:00 na Parkingu PKO przed Kinem Echo można będzie sprzedać, kupić, wymienić się, a może oddać za darmo prawie wszystko! Artykuły wyposażenia wnętrz: meble, zegary, lampy, dekoracje, obrazy, a także wyroby ze szkła i porcelany, rękodzieło, biżuterię, odzież, zabawki, książki, płyty, monety, znaczki itp. Jeśli jesteś kolekcjonerem, rękodzielnikiem lub posiadasz w domu różne cudeńka i są to przedmioty w dobrym stanie, wystaw je na Targowisku różności. Daj drugą szansę rzeczom, których już nie potrzebujesz, a dla innych mogą okazać się cennym skarbem. Oszczędzaj środowisko w duchu zero waste!

W trakcie kiermaszu będzie można oglądać pracę przy robieniu na drutach dywaników ze ścinków bawełny oraz wykonywanie transferów na zabytkowym drewnie.

Podczas targowiska odbędą się także wydarzenia towarzyszące na Tarasie Kawiarni Filmowej:

14:00 – spotkanie i rozmowa z Kasią Hanuszewską (Inż bez ż) o roślinach.
Kilka słów od prelegentki: Jestem Kasia, inaczej Inż bez Ż, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ukończyłam ogrodnictwo z kształtowaniem terenów zieleni oraz studia magisterskie na wydziale ochrony środowiska, kierunek łąkarstwo, gdzie robiłam pracę międzywydziałową. Interesuje się natura, przygodami i ogólnie tym co nas otacza. W czasie wolnym tańczę w Zespole Pieśni i Tańca ŁANY. Wykład będzie dotyczył roślin oczyszczających powietrze, roślin domowych, zwierzolubnych, ale także wspomnę o warzywach i ziołach na balkonach. Spróbuję również odpowiedzieć na Wasze pytania. Zapraszam!

16:00 – spotkanie autorskie z Norbertem Delestowiczem, autorem “Księgi Wójtowskiej Miasta Jarocina. Zapiski z lat 1571-1611”.

Mamy też do Was prośbę – przynieście zdjęcia starego Jarocina, zeskanujemy je dla potomnych, a Wy dostaniecie książkę-niespodziankę!

Zachęcamy do dołączania do wydarzenia na naszym Facebooku: Targowisko różności

WSTĘP WOLNY

Do zobaczenia w niedzielę na Gołębiej!

Skip to content