Rozdyskutowany Bond – spotkanie z Katarzyną Zajączkowską “Odpowiedzialna Moda”

Ostatnie spotkanie w (Rozdyskutowanym) Bondzie w ramach Uniwersytetu Kultury!

O odpowiedzialnej konsumpcji porozmawiamy z Katarzyną Zajączkowską, autorką książki i podcastu “Odpowiedzialna moda”, projektantką ubioru z kilkunastoletnim doświadczeniem w markach odzieżowych, wykładowczynią zrównoważonej mody w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Katarzyna Zajączkowska to ekspertka Okrągłego Stołu dla Zrównoważonej mody pod auspicjami ONZ. Eko-edukatorka od lat wspierająca konsumentów w budowaniu świadomej relacji z modą, własną szafą i resztą świata.

Dlaczego uważamy, że ten temat jest społecznie ważny? Fast fashion dewastuje nie tylko naturę, ale i całe społeczeństwa. Cierpią nasze poczucie wartości i budżet, wypacza się relacja z ciałem i ubraniami. Możemy to jednak zmienić i nie trzeba tego robić w pokutnym worze ze zgrzebnego lnu. Modą można się cieszyć i bawić, łącząc to z misją ekologiczną i społeczną!

Katarzyna Zajączkowska bacznie przygląda się przemysłowi modowemu i rozprawia z mitami na temat stylu, kanonów urody i presji social mediów. Dzięki jej prostym radom dowiesz się:
– jak wykonać pierwszy krok w kierunku slow fashion i wreszcie odgruzować szafę,
– jak korzystać z mody i robić zakupy odpowiedzialnie, nie dając się nabrać na greenwashing,
– jak zbudować stylową i autentyczną garderobę bez pogoni za sezonowymi trendami.

Nie musimy zaprzeczać, że ubrania są dla nas ważne, że chcemy wyglądać i czuć się dobrze, ale odważmy się na fashion revolution w naszych głowach i szafach!

Spotkanie w poniedziałek, 6 marca o godzinie 18:00 w Kawiarni Filmowej.

WSTĘP WOLNY

Skip to content