Drzewa Jarocina – film ze spaceru

🌳🌲🌳 Drzewa Jarocina. W ostatnich latach wycięto je przy wielu ulicach, a później sporo posadzono. Ile ich jest, w jakiej są formie i jak o nie dbać? O tym było spotkanie, które odbyło się w niedzielę 26 marca o godz. 15.00 w sali kina Echo2. Byliśmy także oglądać, mierzyć i oceniać jarocińskie drzewa przyuliczne.

🌳 Kamila Ląd i Kamil Ląd Poznański dendrolog – architektka krajobrazu i dendrolog (czyli specjalista od drzew) przez ostatnie kilka miesięcy przyglądali się drzewom przy jarocińskich ulicach, inwentaryzowali je i badali tomografem. Czy mamy mało czy dużo drzew? W jakim stanie jest przyuliczny drzewostan? Jak był pielęgnowany przez ostatnie dziesięciolecia? Jak możemy i powinniśmy zadbać, aby drzewa nie znikały z naszego otoczenia? O tym opowiedzieli w niedzielę 26 marca w sali kina Echo2.

🌳 W spotkaniu wziął udział również architekt krajobrazu Piotr Kociński – autor m. in. projektów nasadzeń drzew, które wykonano na jarocińskim rynku, przy ulicy Kościelnej, przy łączniku od ulicy Śródmiejskiej do os. Konstytucji 3 Maja, a także wzdłuż ulicy Wojska Polskiego.

🌳 Mieszkańcy Łodzi sami zabrali się za inwentaryzowanie drzew. Poświęcają swój prywatny czas, aby rozpoznawać gatunki, mierzyć obwody pni i wysokości drzew, oceniać, w jakim są stanie i nanosić na plan miasta. Tak powstaje Mapa Drzew Łodzi. O tej niezwykłej akcji społecznej opowiedział Szymon Iwanowski z SPOŁECZNI OPIEKUNOWIE DRZEW – ŁÓDŹ.

Skip to content