Babskie Środy 2023

W tym roku w ramach Babskich Śród spotkałyśmy się już aż trzy razy! Kawiarnia Filmowa w każdym miesiącu tego roku tętniła życiem:

25 stycznia odbyło się spotkanie z Mileną Sobczak – można było poznać tajniki makijażu i na żywo zobaczyć jak profesjonalnie “macha się pędzlami” – Milena zaprezentowała makijaż dzienny na modelce i podzieliła się sekretami swojej pracy.

Kilka słów od naszej gościni: “Z wykształcenia jestem nauczycielką i pedagożką, jednak swoją drogę życiową odnalazłam w wizażu. Od zawsze była to moja ogromna pasja, którą udało przekształcić się w pracę. Często się szkolę, ponieważ uważam, że nie należy spoczywać na laurach. Moją domeną jest kolor i to on mnie wyróżnia, jednak w swojej pracy zawsze słucham klientek i ich oczekiwań, bo to one są najważniejsze.
Poza pracą jestem szczęśliwą żoną i mamą. W wolnej chwili testuję kosmetyki i prowadzę profil recenzencki na instagramie, gdzie widać moją druga pasję czyli fotografię.”

Wieczór 8 lutego minął w mgnieniu oka, a konkretniej w błyskach fleszy – fotografka Gosia Szymczak opowiedziała o przełamywaniu strachów, odwadze, ale doradziła także jak dobrze wychodzić na zdjęciach. Miałyśmy okazję przetestować te porady w praktyce: Gosia zrobiła każdej z nas pamiątkowe zdjęcie.

O sobie natomiast opowiedziała tak: “Z zawodu jestem fotografką, natomiast z wykształcenia techniczką cyfrowych procesów graficznych oraz specjalistką od marketingu internetowego. Zajmuje się fotografią odkąd pamiętam, pierwszy prawdziwy aparat w rękach miałam w wieku 8 lat. Z czasem przekułam pasję w biznes. Od zawsze wiedziałam czym chce się zajmować, jednak nigdy się nie ograniczałam. Lubię szukać nowych dróg, podróżować, poznawać nowych ludzi i zagłębiać się w ich historie. Nie boję się podejmować trudnych tematów takich jak samoakceptacja, zaburzenia odżywiania, stany lękowe czy depresja. Człowiek i jego zachowania zawsze budziły we mnie ogromne zainteresowanie. Chciałabym moje pasje przekładać na pomoc innym. Na spotkaniu w ramach Babskiej Środy chciałabym przekazać moc inspiracji i wiary w siebie innym kobietą. Z chęcią zdradzę Wam również tipy na fotografię oraz Social Media. Zapraszam ❤️

22 marca odbyła się ostatnia Babska Środa w ramach Uniwersytetu Kultury (ale nie ostatnia wcale, ponieważ apetyt – i to dosłownie – nam nie minął). Było to spotkanie z Karoliną Bruchal-Bąk i opowieść o tym jak z urzędu przeniosła swoje życie zawodowe do kuchni. Edukacja Żywieniowa BEZ LUKRU to jej pasja i praca. I wszystko co słodkie, ale bez lukru (i cukru), miałyśmy okazję spróbować, ponieważ Karolina przygotowała degustację zdrowych słodkości, idealnych do kawy z Kawiarni Filmowej.

I słowo o Karolinie od niej samej: Jestem edukatorką żywieniową z pasją, właścicielką profilu @edukacjabezlukru na Instagramie i Facebooku, na których dzielę się inspiracjami m.in. na kolorowe i zdrowe lunchboxy do szkoły, autorką artykułów i zestawów śniadaniówkowych dla portali internetowych, orędowniczką małych kroków, prowadzących do wielkiej zmiany, a prywatnie mamą 10-letniej Marceliny, fanką latino, użytkowniczką czerwonej szminki i miłośniczką roślin.

Wiemy, że Babskie Środy od lat cieszą się Waszym zainteresowaniem i zaangażowaniem, dlatego nie rezygnujemy z tego mikroprojektu. Zamierzamy działać dalej, a informacje o kolejnych wydarzeniach znajdziecie zawsze na naszym Facebooku i Instagramie!

DO ZOBACZENIA 🙂

Skip to content