Uniwersytet Kultury dla Ukrainy

Університет Культури для України

Kochani przyjaciele z NGO’sów, firm, szkół i instytucji kultury

Jarociniacy okazali serce przyjaciołom z Ukrainy. Zapraszają do swoich domów i serc, dzielą się okryciem i jedzenie.  Nasi goście na pewno czują się zaopiekowali, bezpieczni. Teraz czas zapewnić im coś więcej – spróbujmy zebrać propozycje zajęć, w których mogą uczestniczyć dzieci, które przyjechały z Ukrainy. Razem ze Stowarzyszeniem Jarocin XXI podejmujemy się gromadzenia informacji o inicjatywach, które pomogą w zagospodarowaniu im czasu w Jarocinie i okolicy pozwolą choć na chwilę zapomnieć o wojnie. Będziemy je tłumaczyć na ukraiński i dystrybuować wśród przyjeżdzających z Ukrainy rodzin.

Pozdrawiamy kultura.poznan.pl i Marcin Kostaszuk pomysł przyszedł od Was, a my dobro zabieramy dalej.

Dla Organizatorów

Prosimy o zgłaszanie takich zajęć (warsztaty, kursy, nauka, sport i inne) na adres dawid.zaworski@jarocin21.pl – podane takie dane jak
 • nazwa organizatora
 • max 3 zdaniowy opis zajęć
 • miejsce (adres)
 • data, godzina, czas trwania zajęć, ilość wolnych miejsc dla dzieci z Ukrainy
 • orientacyjna grupa wiekowa
 • wstęp wolny / ewentualna odpłatność
 • kontakt do organizatora

Любі друзі с недержавних організацій, фірм, шкіл та організацій культури

Мешканці Ярочіна проявили милосердя до товаришів з України. Запрошують до своїх домівок та сердець, діляться покровом та їжею. Наші гості напевно почуваються в хороших руках та в безпеці. Зараз прийшов час для більшої допомоги – спробуймо зібрати пропозиції занять, в яких можуть взяти участь діти, що приїхали з України. Разом з Товариством Ярочін XXI беремо на себе збір інформації про ініціативи, що допоможуть їм провести час у Ярочіні та його околицях і хоча б на мить забути про війну. Будемо перекладати цю інформацію українською мовою та передавати серед сімей, що приїхали з України.

Дякуємо kultura.poznan.pl і Марчіну Косташуку, ми отримали ідею від вас, а тепер передаємо це добро далі.

Для Організаторів

Просимо висилати свої пропозиції таких занять (семінари, курси, навчання, спорт та інше) на дану адресу dawid.zaworski@jarocin21.pl – просимо вказати наступні дані:

 • Назва (ім’я) організатора
 • Короткий опис занять (максимум 3 речення)
 • Місце (адреса)
 • Дата, година, час тривання, к-сть вільних місць для українських дітей
 • Орієнтовний груповий вік
 • Чи заняття є платним/ безкоштовним
 • Контакт організатора

На поличках нашої Ґолембої Книгарні з’явилися книжки для наших українських друзів. Ласкаво просимо до нашої кав’ярні, де ви можете запозичити та читати свої власні книжки.
На сьогодні в наявності є такі книжки:

 • ПТАХИ
 • КОЛЬОРОВІ ФРУКТИ І ЯГОДИ
 • КРАЇНА MYMIТРОЛІВ
 • Великодня історія
 • Мій друг засумував
 • ТУТ УСЕРЕДИНІ – ПУТІВНИК ГЛИБИНАМИ МОЗКУ
 • ANICA АНДЕРСЕН – Принцеса на лаві запасних
 • Хлопчик який ВИРОЩУВАВ ДРАКОНІВ
 • ЯК НАГОДУВАТИ диктатора
 • 3 Ейнштейном у рюкзаку
 • ОЛІВІЯ І ДВА ЇЇ ЖИТТЯ
 • КЛУБ ЧЕРВОНИХ КЕДIВ
 • KOTO XATKA
 • РАХУЮТЬ УСІ

                           

Jarocińska biblioteka w projekcie pre-pilotażowym wspierającym ukraińskie dzieci!

Arina, Irina, Oleksander i Roland to dzieciaki z Ukrainy, które wczoraj miały w JOK Jarocin zajęcia wspierające ich edukację.

Dzieciaki korzystały ze stron Ministerstwa Edukacji z Ukrainy oraz innych ciekawych linków przygotowanych przez ukraińskie ministerstwo i fundacje. Uczestniczące w zajęciach dzieci chodzą do jarocińskich szkół ale też korzystają z lekcji on-line w swoim ojczystym języku. Oczywiście nie mogło zabraknąć pani Galiny – naszego wsparcia w kontaktach z obywatelami Ukrainy i pani Asi, która wkrótce rozpocznie nauczanie języka polskiego dla chętnych ukraińskich dzieci.
Cała czwórka była bardzo zadowolona i czeka na zajęcia z języka polskiego oraz inne przygotowane dla nich aktywności!
 
Zajęcia w ramach pre-pilotażu – „Biblioteka dla wszystkich. Równi, różni, ważni.” realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków międzynarodowej organizacji humanitarnej Save the Children International

Z Ukrainą w sercu

Ukrainą w sercu – koncert, przygotowany przez naszych ukraińskich gości w całości. Sami przygotowali scenariusz, dobrali teksty, piosenki, układy taneczne.

Dla wszystkich: wykonawców i uczestników koncertu, Ukraińców i Polaków, było to bardzo wzruszające wydarzenie!
Na zakończenie wystąpił ukraiński zespół Atmasfera – Indie Yoga Music Band
 

NA JĘZYKU

Bajko i muzykoterapia. Zajęcia mają na celu rozwój zmysłów. Dzieci uczą się poprzez zabawę oraz eksperymenty chemiczne. Dzięki tym warsztatom poznają sposoby jak radzić sobie z trudnymi emocjami oraz problemami

Warsztaty są dostosowane dla dzieci w przedziale wiekowym 4-10 lat

Ilość wolnych miejsc: 6

Zajęcia odbywają się przy ul. Węglowej 3 w każdy wtorek w godzinach 16:30-18:00

Joanna Grzebyszak
tel: +48 663 067 646
email: biuro@najezyku.pl

WARSZTATY PLASTYCZNE

Zajęcia warsztatowe rozwijające kreatywność oraz pozwalające odnaleźć swój język twórczy. Dzięki zajęciom uczestnicy poznają i poszerzają różne techniki artystyczne

Warsztaty odbywają się w grupie mieszanej od 8 lat wzwyż 

Zajęcia odbywają się w godzinach 10:00-14:00, 26 i 27 marca w naszej pracowni do której dojazd pokazany jest w załączniku.

Małgorzata Kruk
tel: 507 613 409

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

Pierwsze zlecenie dla Biura Detektywistycznego Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?

Bohaterowie popularnej serii filmów otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika w tajemniczych okolicznościach. Bez niej konkurs nie może się odbyć! Uczniowie szykowaliby się na próżno, a w dodatku szkoła straciłaby swój prestiż. Od początku zaangażowani w sprawę Lasse i Maia podejmują próbę odnalezienia zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym przeciwieństwem nieśmiałego Lasse. Czy dzieci dojdą po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki pomoże im biała gołębica?

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

09.04.2022
godz.: 12:00

КОМУНІКАЦІЯ

Казкова і музична терапія. Заняття створені з ціллю розвитку відчуттів. Діти вчаться за допомогою ігор та хімічних експериментів. Завдяки цим заняттям діти дізнаються як можуть себе опановувати з важкими емоціями а також з проблемами.

Уроки створені для дітей віком вів 4 до 10 років.

Кількість вільних місць: 6

Лекції проходять за адресою вулиця Венґлова 3 кожного вівторка 16:30-18:00.

Йоанна Ґжебишак
Телефон: +48 663 067 646
Ел. Пошта biuro@najezyku.pl

ХУДОЖНІ ЗАНЯТТЯ

Майстер-класи, що розвивають креативність та дозволяють знайти себе у творчості. Завдяки заняттям учасники дізнаються а також навчаються різним художнім технікам.

Майстер-класи проходять у змішаній групі з 8 років і більше.

Заняття проходять 10:00-14:00, 26 і 27 березня в нашій майстерні, як до неї дібратися показано у вкладенні.

Малґожата Крук
Телефон: 507 613 409

Детективне бюро Лессі та Майї. Перша таємниця

Перше завдання для детективного бюро Лессі та Майї! Перед початком важливого конкурсу у школі Валлебі зникає цінна нагорода. Чи дітям вдасться її віднайти?

Герої популярної серії фільмів отримують перше серйозне завдання. Конкурс Хаммарабі має шанс стати великою подією в школі Валлебі. Нагородою є старовинна книга, в котрій написано правила вирішення конфліктів. Перед самим початком конкурсу книга зникає за таємничих обставин. Без неї конкурс не може відбутись! Учні би даремно готувались, а окрім того, школа би втратила престиж. Лессі та Майя з самого початку беруть участь у справі, намагаючись знайти втарту. Енергійна та активна дівчинка є повною протидежністю сором’язливого Лессі. Чи діти розплутають клубок, дійшовши по нитці до кінця справи і як в розв’язуванні загадки їм допоможе білий голуб?

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

09.04.2022
godz.: 12:00

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

Na młodych detektywów znowu czekają nie lada wyzwania! Tym razem Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai stanie przed trudnym zadaniem pojmania rabusia pociągów. Czy uda im się rozwikłać zagadkę przed kolejną kradzieżą, mimo że ich Biuro zostaje zamknięte?

Nowa zagadka zmusza nieustraszonych detektywów do zmierzenia się nie tylko z tajemniczym rabusiem pociągów. Lokalna policja zamyka Biuro, jednak to nie powstrzymuje . Lassego i Mai, którzy włączają się w poszukiwania złodzieja. Zbierają dowody, analizują fakty, lecz podejrzanych robi się coraz więcej. Do miasteczka zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się pojawi? Czy uda się przyłapać złoczyńcę na gorącym uczynku? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!

Najnowszy film o brawurowych detektywach oparty na serii książek Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai autorstwa uwielbianego Martina Widmarka.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

23.04.2022
godz.: 13:00

Tarapaty

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty.

Julka zamiast do rodziców w Kanadzie trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka, i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

30.04.2022
godz.: 13:00

Przytul mnie

Tata Miś i Mały Miś to mieszkańcy barwnego lasu, w którym codziennie spotykają ich nowe przygody. Dzięki wzajemnej pomocy, uśmiechowi i wyjątkowej więzi, jaka ich łączy, żaden dzień nie jest nudny!

Mądry, choć nieco niezdarny Tata Miś i pełen energii Mały Miś to dwójka mieszkańców lasu, których ciągle spotykają nowe sytuacje. Jednego dnia niedźwiadki postanawiają wystartować w maratonie, ale już kolejnego mają ochotę tylko leżeć na trawie i zgadywać, jakie kształty przybrały chmury. Kiedy Mały Miś wpada w refleksyjny nastrój i zastanawia się, kim zostanie w przyszłości albo zadaje mnóstwo trudnych pytań, Tata Miś staje na wysokości zadania i cierpliwie mu wszystko tłumaczy. A gdy roztargniony tata zapomina, po co zawiązał supełek-przypominajkę, z pomocą przychodzi mu Mały Miś. Bo kiedy nie wiadomo, co zrobić, wystarczy się przytulić! Animowana seria to ciepła i mądra opowieść o rodzinnej bliskości, wzajemnym szacunku, uważności i odpowiedzialności. Każdy odcinek kończy się zabawną, ale i pouczającą puentą.

Odcinki w zestawie

 • Najlepsi
 • Duży i mały
 • Drapanie
 • Jesienna kolekcja
 • Malarze
 • Czkawka
 • Niewidzialny przyjaciel
 • Bungee
 • Pan Zapominalski
 • Maraton

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

07.05.2022
godz.: 13:00

Детективне бюро Лассе та Маї. Грабiжник з потягу

Юних детективів знову чекають випробування! Цього разу детективне бюро Лассе та Маї зіткнеться з непростим завданням зловити грабіжника з потягу. Чи вдасться їм розгадати таємницю перед черговою крадіжкою, незважаючи на те, що їх офіс закрили?

Нова головоломка змушує відважних детективів зіткнутися не тільки з таємничим грабіжником з потягу. Місцева поліція закриває бюро, але це не зупиняє Лассе та Маю приєднатися до пошуків злодія. Вони збирають докази, аналізують факти, але кількість підозрюваних зростає. До міста наближається ще одне перевезення великої суми грошей. Чи з’явиться грабіжник знову? Чи вдасться зловити лиходія на гарячому? Кінець справи виявиться, як завжди, непередбачуваним!

Найновіший фільм про сміливих детективів за мотивами серії книг улюбленого Мартіна Відмарка Детективне бюро Лассе та Маї.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

23.04.2022
godz.: 13:00

Клопоти

Дружба – непроста річ, і Юлька дуже добре про це знає. Має 12 років, вчиться у школі-інтернаті і ще ніколи не мала справжньої подруги. Починаються канікули, а разом із ними – клопоти.

Замість летіти в Канаду до батьків, Юлька опиняється у тітки у Варшаві. В тому ж будинку живе Олек. Коли дітям в руки потрапляє план, який веде до скарбу, починаються пригоди. Відгадати загадку заважає банда злодіїв, няня, яка безперервно палить цигарки, і підозрілий поїдач цукерок. Ніхто не є тим, кого вдає, а перегони тривають. Щоб не програти, Юлька мусить перебороти власну замкненість і відважитися потоваришувати.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

30.04.2022
godz.: 13:00

Притули мене

Тато Ведмідь та Малий Ведмедик живуть у лісі, в якому ніколи не є скучно. Кожен дедь зустрічає їх новими пригодами.

Харизматичний та при цьому дещо незграбний Татко та ніжний і енергійний Ведмедик бавлять, розважають та допомагають багатьом лісовим тваринам. Вони дізнаються що таке дружба, відвертість та відповідальність. Однак передусім вони вчаться, що чим більше дров ви покладете в вогонь,тим більше повернеться тепла. Притули мене це серіал, який підіймає настрій, показує відносини між батьком та дитиною. Це серіал, який вчить дітей та батьків бути уважним до найдрібніших жестів та слів, завдяки яким створюються та зберігаються гарні відносини з оточенням.

До серії входять

 • Великий та малий
 • Марафон, Художники
 • Пан Забувайко
 • Осіння колекція
 • Банджи
 • Невидимий друг
 • Найкращі
 • Гикавка
 • Чухання

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

07.05.2022
godz.: 13:00

Klara Muu!

Historia młodej, uroczej krówki Klary, która pragnie zostać sławną gwiazdą muzyki. Niestety nie wszyscy uważają, że ma talent… Kiedy trafia prosto z dużego miasta na farmę swojego ojca, czekają ją tam nie lada wyzwania. Najważniejszym okaże się ocalenie farmy taty przed chciwym biznesmenem. Bohaterka będzie musiała wykazać się pomysłowością, a przy tym odkryje w sobie talenty, o jakich nie miała pojęcia!

Klara – młoda, ale bardzo ambitna krowa – chce być gwiazdą! Marzy o sławie i karierze piosenkarki, chce pójść w ślady taty, którego od dawna nie widziała. Niestety, nie ma szczęścia w konkursach talentów… Kiedy po kolejnym nieudanym występie zrezygnowana wraca do domu, znajduje list z zaproszeniem na Bydlęce Wzgórze. Krówka bez zastanowienia wyrusza w podróż na wieś, by spotkać się z ojcem. Wychowaną w mieście Klarę czeka tam wiele wyzwań, a najważniejszym okaże się ocalenie farmy taty przed chciwym biznesmenem. Bohaterka będzie musiała wykazać się nie lada pomysłowością, a przy tym odkryje w sobie talenty, o jakich nie miała pojęcia!

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

14.05.2022
godz.: 13:00

Jestem William

William uważa się za pechowca, a życie cały czas stawia przed nim wyzwania. Chłopiec musi się przekonać, że ma w sobie siłę i spryt, a los podsyła wskazówki, jak wyjść z opresji.

William to zwyczajny, ułożony chłopiec, który uważa, że ma w życiu pecha. Mama przebywa w szpitalu i nie może się nim opiekować, więc William trafia do innego miasteczka, pod skrzydła wuja Nilsa. W nowym miejscu zaczepia go trójka łobuzów, a wujek wpada w poważne tarapaty: ma olbrzymi dług u groźnego gangstera i musi go natychmiast spłacić. Sytuacja bez wyjścia? Nie! Los daje chłopcu wskazówki, trzeba je tylko zauważyć, a szczęście złapać za nogi. Niezwykła przygoda w małym miasteczku, z odrobiną gangsterskiego dreszczyku i małym-wielkim bohaterem, który odkrywa swoją siłę.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

21.05.2022
godz.: 13:00

Tarapaty 2

Tarapaty 2 to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – Plaża w Pourville Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

29.05.2022
godz.: 12:00

Клара Муу!

Історія молодої чарівної корівки Клари, яка хоче стати відомою музичною зіркою. На жаль, не всі вважають, що вона має талант… Коли вона приїжджає прямо з великого міста на ферму свого батька, то там стикається з серйозним випробуванням. Найголовніше – врятувати ферму тати від жадібного бізнесмена. Героїні доведеться проявити винахідливість, і при цьому вона відкриє в собі таланти, про які не здогадувалася!

Клара – молода, але дуже амбітна корова – хоче стати зіркою! Вона мріє про славу і кар’єру співачки, хоче піти по стопах свого батька, якого давно не бачила. На жаль, у конкурсах талантів їй не щастить… Повертаючись додому після чергового невдалого виступу, вона знаходить листа із запрошенням на Коровʼячий Пагорб. Недовго замислюючись, корова їде в село, щоб зустріти свого батька. Клара, яка виросла в місті, там зіткнеться з багатьма випробуваннями, і найголовнішим буде порятунок ферми свого тата від жадібного бізнесмена. Героїні доведеться проявити неабияку винахідливість, і при цьому вона відкриє в собі таланти, про які не підозрювала!

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

14.05.2022
godz.: 13:00

Я – Вільям

Вільям вважає себе невдахою, а життя постійно кидає йому виклик. Хлопець мусить упевнитись, що є сильним і спритним, а доля підказує, як вийти зі складної ситуації.

Вільям – це звичайний, добре вихований хлопець, який вважає себе невдахою. Мама перебуває в лікарні і не може піклуватися про нього, тому Вільям потрапляє до іншого містечка під крило дядька Нільса. У новому місті до нього чіпляється троє розбишак, а дядько потрапляє в серйозну халепу: має величезний борг у грізного гангстера і мусить його негайно сплатити. Безвихідна ситуація? Ні! Провидіння дає вказівки, і треба лише побачити їх, а щастя – зловити за хвіст. Незвичайні пригоди у маленькому містечку з домішкою гангстерських дрижаків і малим-великим героєм, який відкриває власні сили.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

21.05.2022
godz.: 13:00

Клопоти 2

Клопоти 2 це фільм, який буде цікаво дивитися всім членам сімії. Це історія про те, що спочатку треба повірити у себе, щоб можна було повірити іншим, навіть друзям. Фільм також про те, що завдяки випробуванням дружба стає міцнішою.

Коли в Народному Музеї у Познані зникає перлина колекції – картина Клода Моне Пляж у Пурвіль а у крадіжці звинувачують тітку Юльки – діти вирішують знайти картину та справжнього злодія. Юлька та Олег згідно починають розслідування, але з’являється 12-річна Фелька та починаються клопоти. Це історія про ревнощі, довіру та перш за все про кримінальну загадку.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

29.05.2022
godz.: 12:00

Solan i Ludwik. Misja Księżyc

Solan – energiczna sroka i Ludwik – nieśmiały jeż postanawiają spełnić swoje marzenie o locie na Księżyc. Wyprawa w kosmos to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli po drodze czekają na bohaterów niespodzianki…

Trwa wielki wyścig na Księżyc. Drużyny z całego świata pragną jako pierwsze umieścić swoje flagi na jego powierzchni. Wkrótce o podróży w kosmos zaczynają marzyć także śmiały Solan i nieco bardziej ostrożny Ludwik. Ich pojazdem ma stać się rakieta zbudowana przez Alfiego – przyjaciela, który w domowym zaciszu opracowuje niecodzienne wynalazki, nie zawsze udane… Na miejsce startu przybywa ekipa telewizyjna, a przygotowania do lotu śledzi w napięciu cały kraj. Wszyscy trzymają kciuki za dzielnych, choć nietypowych astronautów. Czy Solan i Ludwik zrealizują swoje marzenie i wyruszą w kosmiczną podróż? Czy jako pierwsi postawią na Księżycu swoje łapy, a potem wrócą cali i zdrowi? Międzygalaktyczna wyprawa będzie pełna niespodzianek!

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

04.06.2022
godz.: 12:00

Szczęściara

Candice to niepoprawna optymistka, która pragnie naprawiać świat wokół siebie. Choć rówieśnicy patrzą na nią z dystansem, a rodzina nie zawsze podziela jej entuzjazm, rudowłosa dziewczyna wierzy, że szczęścia wystarczy dla każdego.

Gdy życie daje ci cytryny, zrób z nich lemoniadę – to zdanie doskonale pasuje do nastoletniej Candice. Nawet dokuczający rówieśnicy oraz zmartwiona rodzina to dla niej błahostka. Wielki optymizm dziewczynki sprawia, że wśród kolegów i koleżanek uchodzi za dziwaczkę. Mimo to rudowłosa bohaterka śmiało idzie przez życie i chce pomagać innym. Wszyscy zdają się potrzebować jej pomocy: nauczycielka z rozbieganym okiem, nowy kolega „z innego wymiaru”, a przede wszystkim mama i tata, którzy przechodzą trudne chwile. Zdeterminowana Candice chce udowodnić, że rodzina zawsze powinna trzymać się razem, nawet w obliczu szarej codzienności.

Szczęściara to pełna ciepła, radości i szalonego humoru opowieść w duchu filmów Wesa Andersona. Uwaga, możecie zarazić się uśmiechem!

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

11.06.2022
godz.: 13:00

Filonek Bezogonek

Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Bycie innym to na szczęście nie tylko trudności!

Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu? Jednak zanim to nastąpi Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów.

Filonek Bezogonek to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy. Ukochana i kultowa postać szwedzkiej literatury dla dzieci w nowej ekranizacji!

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

18.06.2022
godz.: 13:00

Солан і Людвік. Мiсiя Мiсяц

Солан – енергійна сорока і Людвік – сором’язливий їжак вирішують втілити в життя свою мрію і полетіти на Місяць. Подорож в космос це виклик, особливо, якщо по дорозі на героїв чекають несподіванки…

Триває велика естафета на Місяць. Команди з цілого світу прагнуть першими поставити свої флаги на його поверхні. Швидко про космічну подорож починають мріяти також сміливий Солан та дещо більш обережний Людвік. Їх транспортом має стати ракета, збудована Алфім – другом, котрий в домашніх умовах розробляє непересічні винаходи, не завжди вдалі… На місце старту прибуває телекоманда, а за підготовкою до польоту в напрузі слідкує вся країна. Всі вболівають за сміливих, хоч нетипових астронавтів. Чи вдасться Солану і Людвіку втілити в життя свою мрію і вирушити в космічну подорож? Чи вдасться їм першими поставити на Місяці свої лапи, а потім повернутися цілими і здоровими? Міжгалактична подорож буде сповнена сюрпризів!

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

04.06.2022
godz.: 12:00

Азбука Щастя

Кендіс — невиправна оптимістка, яка прагне покращити увесь світ довкола себе. І хоч ровесники неприязно до неї ставляться, а сім’я не завжди поділяє ентузіазм дівчинки, юна рудоволоска вірить, що щастя знайде кожного.

Якщо життя дає тобі лимони, зроби з них лимонад, — цей девіз ідеально описує юну Кендіс. Її не зупинять навіть надокучливі ровесники і стурбована сім’я. Через неймовірний оптимізм дівчинки однокласники вважають її дивачкою. Незважаючи на це, рудоволоса Кендіс сміливо крокує життям, сповнена бажання допомагати іншим. Здається, що без її допомоги не впорається ніхто: вчителька із вертлявим оком, новий друг «з іншого виміру» і, щонайважливіше, мама з татом, які переживають складні часи. Рішуча Кендіс прагне довести, що сім’я завжди повинна триматися разом, навіть коли усіх поглинає сіра буденність.

Азбука щастя — розповідь у стилі фільмів Веса Андерсона, наповнена теплом, радістю й божевільним гумором. Синдром нестримної посмішки гарантовано!

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

11.06.2022
godz.: 13:00

Пелле Безхвостько

Життя без хвоста сповнене викликів. Особливо в зовсім чужому місці! Чи загублений Пелле знайдеться серед незайомців у великому місті? На щастя, бути іншим – не така вже й велика проблема!

Бергітта на сьомому небі від щастя – в її будинку з’являється кошеня! Проте Пелле, як справжній кіт, ходить сам по собі і одного разу опиняється в лісі. Небезпечна подорож веде його у велике місто, де він зустрічає цілу зграю кольорових героїв. Може, знайдеться хтось, хто вкаже дорогу додому? Однак спочатку Пелле стане зіркою сцени, допоможе котикам у біді, подружиться з самовпевненою Майєю і зіткнеться з бандою собак.

Пелле Безхвостько — класична пригодницька анімація про прийняття іншості, потребу в солідарності та допомогу іншим. Улюблена і культова фігура шведської дитячої літератури в новій екранізації!

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

18.06.2022
godz.: 13:00

Operacja Mumia

Tiril i Olivera czeka kolejne wyzwanie: czas zmierzyć się ze starożytną klątwą faraona! Czy pomysłowym śledczym uda się rozwikłać zagadkę wypadków w muzeum przed otwarciem nowej wystawy?

Kiedy młodzi detektywi – Tiril i Oliver – dowiadują się o dziwnych wydarzeniach w lokalnym muzeum, bez wahania postanawiają przyjrzeć się im bliżej. Podczas przygotowań do otwarcia ważnej wystawy poświęconej starożytnemu Egiptowi, dochodzi do wypadków, za które podobno odpowiada… klątwa prastarej mumii Tutenchamona. Ale czy to jedyne wyjaśnienie? Czujni detektywi podejrzewają, że któryś z pracowników muzeum musi być w to zamieszany. Czas na prawdziwe śledztwo, zbieranie dowodów i łączenie tropów! Tiril, Oliver (i ich wierny towarzysz, pies Ocho) muszą być uważni, żeby niczego nie przegapić i zdążyć z rozwiązaniem sprawy przed uroczystym wernisażem.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

25.06.2022
godz.: 13:00

Operacja Człowiek w Czerni

Tiril i Olivier to para młodych detektywów, którzy wraz z wiernym psim przyjacielem, Ocho, rozwiążą każdą zagadkę.

Pewnego dnia przyjaciele natrafiają na tajemnicze dziury w ziemi. Coś, co wydaje się zagrożeniem dla rowerzystów, w rzeczywistości jest początkiem bardziej skomplikowanej sprawy. Po okolicy grasuje tajemniczy Człowiek w Czerni, który poszukuje skarbu. Młodzi detektywi zaczynają śledztwo, które sięga do historii miasteczka i jego mieszkańców. Czego szuka zamaskowany złoczyńca? Czy znalezienie mapy z przeszłości pozwoli na przełom w sprawie? Czy prawda ujrzy światło dzienne?

Najwyższej próby kryminał familijny i adaptacja popularnej książki z serii Biuro Detektywistyczne nr 2.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

02.07.2022
godz.: 13:00

Basia 2

Kontynuacja przygód rezolutnej 5-latki, znanej wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.

Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić! Pierwsze odcinki serii był sukcesem frekwencyjnym w polskich kinach (uzyskały najlepszy wynik dla polskiego serialu animowanego prezentowanego w kinach).

Odcinki w zestawie

 • Basia i taniec
 • Basia i pieniądze
 • Basia i telewizor
 • Basia i gotowanie

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

09.07.2022
godz.: 13:00

Операцiя Мумiя

На Трілі та Олівера чекає нове випробування: настав час помірятись силою з  древнім прокляттям фараона! Чи вдасться кмітливим слідчим розплутати загадку нещасних випадків у музеї перед відкриттям нової виставки?

Коли молоді детективи – Трілі та Олівер – довідуються про дивні випадки в музеї, вони, не вагаючись, вирішують уважно придивитись до цього. Під час приготування до відкриття яскравої виставки, присвяченій древньому Єгипту, кояться неприємні пригоди, за котрі, як видається, несе відповідальність … прокляття ветхої мумії Тутанхамона. Проте, чи таке пояснення є  остаточним? Меткі детективи здогадуються: до цього причетний хтось із співробітників музею. Отже, час на неупереджене розслідування, збирання доказів, побудову ланцюжка! Тірлі, Олівер (та їхній вірний друг пес Очо) мусять бути уважними, аби нічого не пропустити й встигнути розслідувати справу перед урочистим відкриттям виставки.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

25.06.2022
godz.: 13:00

Операцiя Чоловік в Чорному

Тіріл і Олівер – пара молодих детективів, які разом зі своїм вірним собачим другом Очо, розгадають кожну таємницю.

Одного разу друзі натрапляють на таємничі ями в землі. Те, що здається загрозою для велосипедистів, насправді є початком більш складної справи. Таємничий Чоловік в Чорному блукає по околиці, шукаючи скарбу. Молоді детективи починають розслідування, яке сягає історії міста та його мешканців. Чого шукає негідник у масці? Чи знайдена карта допоможе у вирішенні складної справи? Чи всі дізнаються правду?

Першокласний сімейний детектив та екранізація популярної книги із серії Детективний кабінет №2.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

02.07.2022
godz.: 13:00

Бася 2

Продовження пригод рішучої 5-річної дівчинки, відомої шанувальникам книг Зофії Станецької та Маріанни Оклеяк.

Бася –  це п’ятирічна героїня кожного дошкільника. Вона має свій характер, плюшевого друга – ведмедика Зджішка, любить желейні цукерки та смугастий одяг. Кожен день вона вигадує щось нове – сьогодні вона хоче стати балериною, а завтра – дресирувальницею диких тварин. У світі Басі все виявляється пригодою – розучування піруетів, спільне готування чи похід за покупками до супермаркету. З Басею не можна нудьгувати! Перші епізоди серіалу мали успіх серед глядачів у польських кінотеатрах (вони отримали найкращі результати відвідування показу польського мультсеріалу в кінотеатрах).

Епізоди, які входять до цієї частини

 • Бася танцює
 • Бася і гроші
 • Бася і телевізор
 • Бася готує

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

09.07.2022
godz.: 13:00

Jakub, Mimmi i gadające psy

Jakub i Mimmi to para kuzynów, którzy niezbyt się lubią. Wkrótce jednak pojawia się szansa, by to zmienić. Dzieci zaprzyjaźniają się z gangiem gadających psów. Przed nimi bardzo ważne wyzwanie…

10-letni Jakub przyjeżdża na tydzień na przedmieścia Rygi, gdzie zatrzymuje się u kuzynki Mimmi. Dziewczynka z niechęcią wprowadza go w swój świat. Wkrótce jednak chłopiec zawiera niezwykłą znajomość z… gangiem gadających psów. Pewnego dnia jeden ze zwierzaków zostaje porwany, a ukochany park Mimmi przejmuje inwestor. Dzieci i psy podejmują wspólną walkę, by ocalić ulubione miejsce i czworonoga.

Film jest oryginalną animacją, której urok podkreśla muzyka Krzysztofa A. Janczaka.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

23.07.2022
godz.: 13:00

Basia 3

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek.

Basia to energiczna pięciolatka, która entuzjazmem zaraża domowników i przyjaciół z przedszkola. Perypetie Basi pokazują nam wszystkim jak dziecięca perspektywa i wyobraźnia mogą zmieniać rzeczywistość. Jej zaangażowanie w codzienne zadania zmienia je w przygody wywołujące uśmiech na twarzach zarówno dzieci jak i rodziców. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła kolejnym wyzwaniom: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt.

Odcinki w zestawie

 • Basia i bałagan
 • Basia i Mama w pracy
 • Basia i Titi
 • Basia i Boże Narodzenie

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

06.08.2022
godz.: 13:00

Wielka wyprawa Molly

Wielka wyprawa Molly to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach rodziny państwa Potworowskich – Mamy, Taty i małej Molly, i jej przyjaciela, Edisona – bohaterach animowanego serialu o tym samym tytule.

Molly już wkrótce przestanie być jedynaczką. Nie będzie jakąś tam starszą siostrą – będzie najlepszą starszą siostrą na świecie. Zrobiła już nawet dla brata czapkę, żeby był mu ciepło, gdy już się wykluje. Rodzice Molly, państwo Potworowscy, wyruszają w podróż na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Tata ma przed sobą jeszcze trochę wysiadywania. O nie! Zapomnieli o czapce! Molly i jej nakręcany zabawkowy przyjaciel, Edison, wyruszają na wielką wyprawę – przed nimi wiele wspaniałych przygód i ogromne wyzwania.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

20.08.2022
godz.: 13:00

Якуб, Мімі та собаки, якi вмiли говорити

Якуб та Мімі це родичі, які недолюблюють один одного. Однак скоро з’являється шанс, щоб це змінити. Діти починають дружити з бандою собак, які вміють говорити. Перед ними є дуже важливий виклик…

10-річний Якуб приїжджає на тиждень у передмістя Риги, де зупиняється у своєї двоюрідної сестри Мімі. Дівчинка неохоче вводить його у свій світ. Однак скоро хлопчик знайомиться з… бандою собак, які говорять. Одного дна хтось викрадає одну із собак, а ще інвестор забирає улюблений парк Мімі. Діти та собаки починають спільно боротися, щоб врятувати друга та улюблений парк. 

Це оригінальний мультфільм, чарівність  якого  підкреслює музика Кшиштофа А. Янчака.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

23.07.2022
godz.: 13:00

Бася 3

Третя частина пригод улюблениці дошкільнят, відомої шанувальникам культової серії книг.

Бася — це енергійна п’ятирічна дитина, яка своїм ентузіазмом заражає рідних та друзів з дитячого садка. Пригоди Басі показують усім нам, як дитячий погляд та уява можуть змінити реальність. Повсякденні справи з її участю перетворюються на історії, які викликають посмішку на обличчях дітей і батьків. У наступних чотирьох епізодах Бася зі притаманною їй чарівністю та енергією зустрічається з новими випробуваннями: вона бореться з домашнім безладом, справляється з новими обов’язками, заводить нові знайомства та готується до Різдва.

Епізоди, які входять до цієї частини

 • Бася і безлад
 • Бася і мама за роботою
 • Бася і Тіті
 • Бася і Різдво

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

06.08.2022
godz.: 13:00

Велика пригода монстра Моллі

Велика пригода монстра Моллі – це перший повнометражний фільм по пригоди сімейства Монстрів – Маму, Тата і маленьку Моллі, а також її приятеля Едісона – героя однойменного мультиплікаційного серіалу.

Моллі вже невдовзі не буде єдиною дитиною в родині. Вона не буде аби-якою старшою сестрою, вона буде найкращою сестрою у світі. Вона навіть звʼязала шапку для малюка, аби йому було тепло, коли він виведеться. Батьки Моллі вирушають у подорож на віддалений острів, на якому народжуються всі члени клану монстрів. Тата ще чекає місія висиджування яйця. Але по дорозі виявиться… що вони (О, ні!) забули взяти шапку. Моллі і її друг Едісон вирушають у велику подорож, де їх чекають великі пригоди й виклики.

Kino Echo Jarocin
ul. Gołębia 1
63-200 Jarocin

20.08.2022
godz.: 13:00

KINO W PLENERZE Z MUZYKĄ NA ŻYWO NA GOŁĘBIEJ

Michał Pakaluk to znany już jarociniakom twórca muzyki do filmów niemych. Tym razem zaraza nas w podróż w czasie i przestrzeni do Kijowa i na południe Ukrainy. Będzie piękna muzyka i dużo śmiechu, bo film Cwaniak w reżyserii Mikołaja Szpikowskiego z 1929 roku to doskonała zabawa dla wszystkich.

Film z polskimi i ukraińskimi napisami

Cwaniak/Shkurnyk (1929) reż. Mikołaj Szpikowski.

Spokojne życie przedsiębiorczego mieszkańca Kijowa – Apollona Szmygujewa zakłócone zostaje przez wybuch wojny domowej w Rosji. Bohater postanawia przeczekać ten ciężki okres na południu Ukrainy. W podróż udaje się na przypadkowo napotkanym wielbłądzie. Po drodze złapany zostaje przez “czerwonych”, którzy konfiskują jego rzeczy i wielbłąda na potrzeby rewolucji. Dzięki swej chytrości i przebiegłości Apollon staje na czele miejscowego komisariatu, jednak jego chciwość naraża go wkrótce na kolejne niebezpieczeństwa…    

Michał Pakaluk jest kompozytorem, performerem i producentem muzycznym. Od 12 lat zajmuje się wykonywaniem muzyki na żywo do filmów niemych. Ma na swoim koncie 2 solowe płyty z muzyką filmową oraz setki seansów z muzyką na żywo. Grał do filmów niemych na prestiżowych festiwalach w Polsce (American Film Festival, Plus Camerimage czy Sputnik nad Polską) oraz na dużych, międzynarodowych festiwalach, m.in. Denver Film Festival, Batumi International Art-House Film Festival czy też najstarszy i największy festiwal filmu niemego na świecie Pordenone Silent Film Festival. 

13 sierpnia, sobota, godzina: 21:00

 (parking PKO, ul. Gołębia 1 w razie niepogody kino Echo)

Wstęp wolny

Projekt Uniwersytet Kultury realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele- Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG

Кіно просто неба з живою музикою на Ґолембій!

Міхал Пакалюк – це відомий композитор до німих фільмів. Цього разу кличе нас у подорож в часі та просторі до Києва і на південь України. Буде гарна музика і багато сміху, бо фільм Цваняк, Миколая Шпіковскього з 1929 року – це ідеальна розвага для всіх.

Фільм з польскими та українськими субтитрами.

Цваняк/ Шкурник (1929) режисер Міколай Шпіковський

Спокійне життя підприємливого жителя Києва – Аполлона Шмигуєва порушується через початок громадянської війни в Росії. Герой вирішує перечекати цей важкий період на півдні України. У подорож вирушає на випадково знайденому верблюді. По дорозі його ловлять “червоні”, вони конфіскують його речі і верблюда на потреби революції. Завдяки своїй хитрості та спритності Аполлон стає на чолі місцевого комісаріату, але через його жадібність він знову наражається на небезпеку.

Марчін Пукалюк – це композитор, виконавець та творець музики. З 12 років займається виконнаням живої музики для німих фільмів. На своєму рахунку має 2 сольні пластинки з музикою для фільмів а також сотні сеансів з живою музикою. Грав для німих фільмів на престижних фестивалях в Польщі (American Film Festival, Plus Camerimage або Sputnik nad Polską) а також на великих, міжнародних фестивалях, а саме Denver Film Festival, Batumi International Art-House Film Festival або теж на найстаршому і найбільшому фестивалі німого кіна у світі Pordenone Silent Film Festival

13 серпня, субота, година: 21:00

(паркінг ПКО, вул. Ґолембя 1 у випадку поганої погоди kino Echo)

Вхід безкоштовний
Skip to content