Babska Środa z Mariką Andrzejczak i Kają Kiełbowską

Nie zwalniamy tempa i zapraszamy na kolejną Babską Środę!

Tym razem spotkamy się aż z dwoma wyjątkowymi kobietami: Mariką Andrzejczak oraz Kają Kiełbowską.

Marika o sobie pisze tak:
“Jestem doradcą chustonoszenia. Sama wiązałam się z moimi dziećmi. Właśnie dzięki niej, pomyślałam, żeby zainspirować inne mamy do wiązania solidnej bliskości ze swoim dzieckiem przy jednoczesnym zachowaniu wolnych rąk. Wiem, jak ważne w rozwoju dziecka są bliskość oraz poczucie bezpieczeństwa. Intuicyjne odczytywanie komunikatów dzieciątka przez mamę, wzmacnia ich wzajemną więź. Nie trzeba słów.
Chustonoszenie pomaga czuć bardziej, przy jednoczesnym zachowaniu spokoju i harmonii. Przyjdź, posłuchaj, porozmawiajmy 🙂

Kaja jest doulą – kobietą, która wspiera inne kobiety podczas ciąży i połogu, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Zawód ten jest coraz bardziej popularny w Polsce i na świecie, a o tym dlaczego i po co dowiemy się już w najbliższą środę! Tymczasem kilka słów od Kai:
“Jestem członkinią Stowarzyszenia Doula w Polsce. Od kilku lat wspieram kobiety w przygotowaniu do narodzin dziecka, w trakcie porodu oraz kilka tygodni po nim. Uważam, że do porodu można się przygotować w wielu płaszczyznach. W pracy z kobietami stawiam na szeroko rozumianą edukację okołoporodową, starając się zawsze podążać za indywidualnymi potrzebami danej kobiety. Wiem, że m.in. zrozumienie roli hormonów w porodzie, wiedza na temat łagodzenia bólu, czy choćby znajomość swoich praw dają kobiecie moc sprawczą. Świadomy poród może być pięknym i wzmacniającym doświadczeniem. Ja pokazuję kobietom jak duże mają kompetencje, by tego doświadczyć.” 

Zapraszamy nie tylko przyszłe i obecne mamy, ale także osoby, które chcą spędzić czas w miłym towarzystwie, podyskutować na ciekawe tematy czy poszerzyć swój punkt widzenia 🙂

Zachęcamy do dołączania do wydarzenia na naszym Facebooku: Babska Środa z Mariką Andrzejczak i Kają Kiełbowską

Do zobaczenia w środę 29 września o 18:00 w Kawiarni Filmowej!

Skip to content